Kurz potápění - vypouštění bóje Hurghada PADI DSMB Diver - naučte se pracovat s bójkou 

Neodmyslitelnou součástí výstroje mnoha potápěčů je takzvaná signální bóje. To, že budete mít vlastní bójku a naučíte se jí dobře vypouštět pod vodou, se Vám může hodit v mnoha situacích a to nejen nouzových. Pokud se plánujete potápět na lokalitách se silnějšími proudy nebo lodním provozem, je dobré mít s sebou vždy signální bóji a také s ní umět pracovat. S bójkou nad hlavou se můžete bezpečně vynořit. Ale vypustit jí během ponoru není tak snadné a je potřebná praxe. Proto Vám chceme nabídnout kurz, který je orientován pouze na vypouštění bóje PADI DSMB (Delayed Surface Marker Buoy) Diver.

Vstupní požadavky:  

kvalifikace PADI OWD nebo srovnatelná úroveň jiné potápěčské asociace; věk 12 let

Na tomto kurzu potápění (specializaci PADI), který s námi můžete v Hurghadě (Egypt) absolvovat, se naučíte jak bezpečně, snadno a spolehlivě vypustit signální bóji (DSMB - Delayed Surface Marker Buoy). Kurz se skládá ze dvou ponorů na volné vodě, které lze provést v jeden den. Během těchto ponorů na vhodných mělčích lokalitách budete pod dohledem instruktora praktikovat vypouštění bójky. Máte šanci si vyzkoušet různé typy bójek. Bóje jsou určené nejen pro případ nouzové situace, ale i pro vynoření se z proudového ponoru (driftu), ze kterého Vás po předchozí domluvě vyzvedává loď. Můžete tak před výstupem na hladinu upozornit na svou polohu. Nebo můžete také bójku použít k dokončení bezpečnostní zastávky v případě, že nemáte žádnou vizuální referenci. Dozvíte se, kde můžete bóji nosit, na jakém místě je bezpečné signální bóji vypustit, kde a jak se vynořit a další. Se signální bójí si budete moci bezpečně užít driftové ponory, na kterých máte větší šanci vidět zajímavé živočichy, jako například želvy nebo velké rejnoky.

Trvání a cena kurzu PADI DSMB Diver

Kurz PADI DSMB Diver (Delayed Surface Marker Buoy Diver) trvá jeden den. Kurz obsahuje výuku teorie a hlavně praktickou aplikaci. Signální bóji můžete mít vlastní. Pokud ji ještě nemáte, zapůjčíme Vám ji v ceně tohoto kurzu.

Cenu kurzu PADI DSMB Diver naleznete zde. Ke kurzu není k dispozici učebnice v češtině.

PADI Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný. Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI nebo PADI eLearning® (bez videa) ke všem kurzům je 110 EUR. V případě, že neexistuje česká verze studijních materiálů a nebudete mít zájem o materiály v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 90 EUR, toto se týká některých specializací.
 
Kurzy potápění probíhají celoročně.