Připravili jsme pro Vás odpovědi, na často kladené otázky.

V Egyptě není povinné potvrzení od lékaře, že se můžete potápět. Avšak potápěč / účastník potápěčského kurzu musí vyplnit Zdravotnický dotazník (Formulář ke stažení). Pokud byste na některou z otázek měli odpovědět „ANO“, je lékařské potvrzení potřebné. Vystavit Vám ho může i praktický lékař.

Limitovaný je pouze minimální věk. A to 10 let pro účast v kurzu PADI Junior OWD. Horní věková hranice není stanovena, nutný je jen dobrý zdravotní stav.

Napište nám, uveďte, kdy chcete přijet a o jaký kurz máte zájem nebo jaký máte potápěčský certifikát. Dejte vědět, v jakém hotelu budete ubytováni. Tak si na Vás budeme rezervovat čas. Můžete nás kontaktovat také přímo z Hurghady, prosíme nejpozději den před začátkem potápění do 15 hodiny.

Můžete platit v hotovosti přímo v Hurghadě. Ceny jsou uvedené v Eur, ale je možné platit jinou volně směnitelnou měnou nebo v egyptských librách. Ceny budou přepočteny podle aktuálního kurzu.

Cena základního kurzu potápění PADI OWD zahrnuje zapůjčení kompletní výstroje včetně ABC. Certifikovaní potápěči nebo účastníci dalších kurzů si mohou u nás v potápěčském centru výstroj vypůjčit.

Kurzy probíhají v českém jazyce s českým nebo anglicky mluvícím instruktorem. Pro kurzy PADI OWD, AOWD, Rescue Diver a některé specializace jsou materiály (učebnice, testy) v češtině.

Vezměte s sebou: plavky, ručník, pokrývku hlavy, sluneční brýle, opalovací krém s ochranným filtrem. V zimních měsících (přibližně listopad – duben): mikinu, případně bundu proti větru a čepici. Nápoje a občerstvení (oběd) Vám zajistíme jak v potápěčském centru, tak i na lodi.

V Hurghadě je celoročně slunečné počasí, teplota může klesnout pod 20 stupňů jen v zimních měsících. Pokud se Vám teploty zdají vysoké, je třeba si uvědomit, že na moři je vždy o něco chladněji, zejména pokud fouká.

Měsíce I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII
HURGHADA teplota
vzduch/voda
20/22 22/22 24/23 28/24 32/25 38/26 39/27 40/29 36/28 32/26 25/25 21/23

Doporučujeme vybrat hotel v centru Hurghady (mezi Hilton Plaza a Mariott). Zkrátí se Vám čas, který strávíte přesuny po městě na potápění.

Ano, bez příplatku za dopravu z hotelů v centru Hurghady (od El Palacio po Grand Resort). Za dopravu ze vzdálenějších hotelů účtujeme příplatek.

Doplatek za transfer Makadi / Sahl Hasheesh / El Gouna (1 den tam i zpět, za auto)   30€
Doplatek za transfer vzdálenost 15 - 20 km (1 den tam i zpět, za auto) 10€
Doplatek za transfer vzdálenost 7 - 15 km (1 den tam i zpět, za auto) 5€

Ne, zabýváme se výhradně organizací potápění v Hurghadě. Letenku a hotel je nejlepší zakoupit v některé z cestovních kanceláří.

Ano, můžete se potápět s kontaktními čočkami. Je také možné zakoupit v potápěčské prodejně masku s dioptrickými skly.

Ano, poté co dosáhli věku 10 let, se děti mohou zúčastnit kurzu potápění nebo si potápění vyzkoušet. Děti od 8 let se mohou potápět s potápěčskou výstrojí v kontrolovaných podmínkách (tzn. v mělkém bazéně nebo za srovnatelných podmínek v moři). Přehled kurzů a programů PADI pro děti.

Vzhledem k tomu, že není prozkoumáno, jaký vliv má potápění na plod, nedoporučuje se potápět v těhotenství či pokud plánujete otěhotnět. Menstruace nečiní pro potápění překážku.

Na útesech okolo Hurghady delfíni žijí a pokud budete mít štěstí, setkat se s nimi můžete. Ale jsou to volně žijící živočichové a je těžké předvídat, zda se oni budou chtít setkat s Vámi.)

V Egyptě platí zákaz dotýkat se korálových útesů a živočichů, na nich žijících. Ale tito živočichové nejsou sami o sobě agresivní. Mohou se takovými stát, jen pokud se budou cítit ohroženi. Více o nebezpečných živočiších Rudého moře si můžete přečíst zde.

Hurghada je dobře střeženým turistickým letoviskem, můžeme tedy říci, že bezpečná je. Odkaz na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí: zde.