Kurz PADI Wreck Diver PADI Wreck Diver - něco pro milovíky železa 

Potápění v Rudém moři není jen o ponorech u korálových útesů, najdete tu také zajímavé vraky lodí. Každý vrak má svůj příběh, když se k němu ponoříte, budete se cítit, jako byste odhalovali jeho tajemství a tak nahlíželi do minulosti. Obvykle si na vraku najdou domov mnozí živočichové a zakrátko se jen hemží podvodním životem. Cílem potápěčského kurzu PADI Wreck Diver mimo jiné je seznámit Vás s bezpečným plánováním a prováděním ponorů, při kterých se proniká do vraků.

Vstupní požadavky:  

kvalifikace PADI AOWD nebo srovnatelná úroveň jiné potápěčské asociace; věk od 15 let

Na tomto kurzu potápění (specializaci PADI), který s námi můžete v Hurghadě (Egypt) absolvovat, se naučíte pohybovat ve vracích takovým způsobem, abyste nezvířili kal či se uvnitř nezachytili, dále mapování vraku, natahování vodícího lanka (reel) a pohybu podél něj. Vrakové potápění klade na potápěče větší nároky, jelikož nemusí být přímý přístup k hladině. Kurz zahrnuje 4 výcvikové ponory.

Cenu kurzu PADI Wreck Diver naleznete zde. Ke kurzu není k dispozici učebnice v češtině.

PADI Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný. Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI nebo PADI eLearning® (bez videa) ke všem kurzům je 110 EUR. V případě, že neexistuje česká verze studijních materiálů a nebudete mít zájem o materiály v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 90 EUR, toto se týká některých specializací.
 
Kurzy potápění probíhají celoročně.