Kurz potápění Rescue Diver Hurghada PADI Rescue Diver - potápěč záchranář 

Dalším, náročnějším ale zajímavým kurzem potápění, který můžete v Hurghadě absolvovat, je PADI Rescue Diver (potápěč záchranář). Kurz Vás naučí, jak se postarat o potápěče v nouzi. Stres je hlavní původce situací, které vyžadují záchranu, a nehod při potápění. V tomto kurzu se naučíte nehodám předcházet a zároveň problémy zvládat, pokud již nastanou. Tento program zahrnuje předcházení, rozpoznání a řešení problémů na hladině i pod vodou. Naučíte se efektivně pomoci potápěči v nouzové situaci, aniž byste ohrozili sami sebe. A stanete se velmi důvěryhodným potápěčským partnerem. Mnoho potápěčů, kteří tímto kurzem prošli, ho považuje za velice užitečný a zábavný.

Vstupní požadavky:

kvalifikace PADI AOWD (případně Advanced Adventurer) nebo srovnatelná úroveň jiné potápěčské asociace + kurz První pomoci - nabízíme kurz Emergency First Response - Primary and Secondary Care; věk 15 let, jako Junior Rescue Diver 12 let

Rezervujte kurz nebo se zeptejte:
E-mail E-mail   Messenger Messenger   WhatsApp WhatsApp

Cena kurzu PADI Rescue Diver: 260 Eur

Cena zahrnuje:

  • 3 dny kurzu s česky nebo anglicky mluvícím instruktorem (český instruktor bude přítomný na lodi)
  • oběd a nápoje na lodi
  • transfer z hotelů v Hurghadě

Doplatek za kurz První pomoci (Emergency First Response): 140 Eur včetně učebnice a certifikace

Dopácí se za studijní materiály a certifikát PADI a případné zapůjčení potápěčské výstroje (viz ceník).

Jak probíhá kurz PADI Rescue Diver

Kurz Rescue Diver obvykle trvá tři dny, během kterých absolvujete teoretickou výuku i nácvik v kontrolovaných podmínkách a na volné vodě. Kurz probíhá v Hurghadě.

Součástí kurzu je zopakování sebezáchrany (uvolnění křeče, zajištění vztlaku na hladině, kontrola dýchacích cest, použití záložního zdroje vzduchu, překonání závratě a znovunalezení smyslu pro směr). Dále pomoc unavenému potápěči a potápěči ve stresu nebo v panice jak na hladině tak i pod vodou a také to, jak reagovat ze břehu nebo z potápěčské lodi. Naučíte se jak pomoci nereagujícímu či nedýchajícímu potápěči i to jak hledat ztraceného potápěče a jak poskytnout kyslík v případě potápěčské nehody.

V rámci kurzu Rescue Diver budete také realizovat dva scénáře (simulace potápěčské nehody): Nereagující potápěč pod vodou a Nereagující potápěč na hladině.

PADI Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný. Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI nebo PADI eLearning® (bez videa) ke všem kurzům je 110 EUR. V případě, že neexistuje česká verze studijních materiálů a nebudete mít zájem o materiály v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 90 EUR, toto se týká některých specializací.
 
Kurzy potápění probíhají celoročně.
  

Další krok:

Specializace
Divemaster

kurz potápění Rescue Diver Hurghada

Jako PADI Rescue Diver můžete být certifikováni jen, pokud jste absolvovali kurz první pomoci.