Možná o tom nevíte, ale i mořský koník (Thorny Seahorse, Hippocampus Jayakari) žije v Rudém moři. Potápěči ho nenalézají příliš často, takže je spíše raritou. Je to drobná rybka, která patří do čeledi Jehlovitých (Syngnathidae), řád Volnoostní (Syngnathiformes), to znamená, že patří do „rodiny“ vějířníků a jehel.
  
Svým vzhledem se rybě příliš nepodobá, má esovité tělo pokryté pichlavými destičkami. Odlišuje se také způsobem, jakým plave. Pohybuje se pouze ve vertikální pozici, protože má malé hřbetní ploutve jen na zadní straně těla. Disponuje ale chápavým ocasem, kterým se může přichytit ke korálům nebo rostlinám. Jeho hlava je podobná koňské, je zakončena protáhlými ústy, kterými nasává potravu – drobné korýše, rybí potěr nebo jiné drobné bezobratlé živočichy.
  
Mořští koníci jsou potravou jiných dravých mořských živočichů, proto je tak těžké je nalézt, jejich zbarvení je takové, že se snadno ukryjí v mořské trávě nebo mezi měkkými korály. Velikost koníků, které jsme na našich ponorech objevili, byla blízko 10 cm (maximálně se dorůstá 14 cm). Žije v hloubkách až do 20 metrů, byl však viděn většinou v hloubkách menších (5 – 10m).
  
Reprodukce:
Otěhotnět mohou pouze samečci, kteří mají vyvinutý váček a nosí jikry předané samičkou. Po vylíhnutí plně vyvinutých malých koníků, končí samečkova role a dále se o mladé nestará. koníčci často žijí v monogamních párech.
  

Mořský koníkMořský koník
  

Mohlo by Vás zajímat: