Mapa potápěčských lokalit - korálových útesů a vraků, které najdete v okolí Hurghady (Rudé moře - Egypt):

Mapa potápěčských lokalit v Hurghadě Shaab El Erg Umm Gamar Shaabruhr Umm Gamar Carless Abu Nugar Abu Galawa El Fanadir El Fanous Turtle Bay Hamda El Mina Belina Torfa Ben El Gebel Banana Reef Shaab Sabina Small Giftun Abu Ramada Gotta Abu Ramada Ras Disha Abu Hasheesh El Aruk Magawish

 Možnost hloubkového ponoru

Dno na méně než 18 m

Možnost proudového ponoru

Vrak lodi na lokalitě

Hloubka  VrakEl Mina
Vrak egyptské minolovky potopené pravděpodobně zásahem Izraelského bojového letounu v roce 1967 nedaleko domovského přístavu v Hurghádě. O jejím potopení však existuje několik verzí. Loď dlouhá 70 metrů leží v hloubce přibližně 30 m převrácená na bok, přední část trupu je roztržená explozí. Nejvýše položená část lodi – příď je zhruba ve 20 m. Jedná se o vojenskou loď, která je také samozřejmě vybavená zbraněmi – kulomety. Na lodi se údajně nachází „živá munice“. Je možné vidět pozůstatky navijáků vlečných sítí, sloužících k zachytávání min. Co se týče života okolo vraku, je možné uvidět perutýny, hlavně okolo přídi lodi, také plži hvězdnakty čtyřpruhé jsou poměrně časté, dále kanici a podobně. V děrách uvidíte drobné průsvitné krevetky.

Ponor na vrak lodi El Mina je také možné spojit s prohlídkou nedaleko ležícího vraku rybářské lodi zvané El Melik nebo Mohamed Hasabella.
  

El Mina vrak
  
Chcete se dozvědět více? Přečtěte si článek o El Mině.

Mohlo by Vás zajímat: