Kurz první pomoci EFR (Emergency First Response - Primary and Secondary Care), který s námi můžete v Hurghadě (Egypt) absolvovat, je určen nejen pro potápěče. Kurzy EFR se zaměřují na neprofesionální záchranáře a tak zvyšují sebedůvěru a ochotu jednat, když se ocitnete v situaci, kdy je třeba poskytnout první pomoc. Kurzy Vás naučí potřebným dovednostem v prostředí, kde nejste vystaveni stresu.


Školení zahrnuje nácvik toho, jak rozpoznat problém a udělit postiženému první pomoc. Během kurzu se seznámíte s procedurami, jak postupovat v případě ohrožení života (nejen při potápění). Naučíte se to, jak se postarat o své bezpečí při poskytování pomoci. Naučíte se technikám kardiopulmonální resuscitace (KPR) - masáž srdce a umělé dýchání.

V potápěčském centru máme k dispozici: resuscitační figurínu (pro realistický nácvik všech kroků KPR, jednoduché zařízení informuje o dostatečné hloubce masáže), resuscitační figurínu dítěte, výukový defibrilátor.

Kurz trvá 1 den.

Cenu kurzu naleznete zde. Ke kurzu je k dispozici učebnice v češtině.


PADI  
Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný.
  
Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI ke všem kurzům je 60 EUR. V případě, že neexistuje česká verze učebnice a nebudete mít zájem o učebnici v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 35 EUR, toto se týká některých specializací.
  
Kurzy potápění probíhají celoročně v 5-ti hvězdičkovém PADI Career Development Centru Panorama Divers (S-3339) v Hurghadě (Egypt) a jsou vedené individuálně a v českém jazyce.