Cítí se Vaše dítě ve vodě jako ryba, rádo plave a šnorchluje? Chcete si Vaše potápěčské dovolené užívat společně s Vaší rodinou? Přinášíme Vám přehled kurzů a programů PADI určených pro děti. Rudé moře nabízí díky své teplotě a viditelnosti výborné podmínky pro potápění s dětmi. Co Vám můžeme nabídnout my, je zázemí 5-ti hvězdičkového PADI IDC Dive Resortu v Hurghadě, zkušenost s prací s dětmi a individuální přístup k výcviku. Naše potápěčská základna také disponuje dětskou výstrojí včetně lahví o menších objemech. Aby se Vaše dítě mohlo stát potápěčem, musí projít totožným výcvikem jako dospělý. Děti jsou však zvyklé se učit a učí se rychle. PADI poskytuje výukové materiály v češtině v atraktivní formě snadno srozumitelné nejen dospělým, ale i mládeži a dětem.

Programy a kurzy potápění PADI pro děti:

Věk – 8 a 9 let

Takto staré děti se mohou účastnit pouze programů v kontrolovaných podmínkách, to znamená v mělkém bazéně nebo podmínkách tomu podobných.
Hloubka pro program Bubblemaker – maximálně 2 metry a PADI Seal Team – maximálně 4 metry.

Věk – 10 a 11 let

Od věku 10 let je už možno absolvovat kurzy potápění ve verzi Junior. Může to být kurz PADI Junior Scuba Diver, PADI Junior Open Water Diver nebo některé ze specializací (např. Dokonalé ovládání vztlaku nebo Podvodní digitální fotografie). Nebo si může jen potápění vyzkoušet.
Hloubka – Maximálně 12 metrů
Po kvalifikaci se dítě musí potápět s rodičem/poručníkem nebo PADI Profesionálem do maximální hloubky 12 metrů.

Věk – 12 až 14 let

Hloubka – Maximálně 18 metrů pro potápěče PADI Junior Open Water Diver. Maximálně 21 metrů pro následné vzdělávání (PADI Junior Advanced Open Water Diver, PADI Junior Rescue Diver, Specializace).
Po kvalifikaci se dítě musí potápět s dospělým kvalifikovaným potápěčem.

Věk – 15 až 18 let

Od 15 let je možné se účastnit téměř všech rekreačních kurzů. Je požadováno podepsání administrativních formulářů rodičem/poručníkem.

Pro všechny programy a kurzy:
před programem/kurzem musí vyplnit rodič/poručník a dítě příslušné administrativní formuláře.


PADI  
Certifikát PADI, který obdržíte po absolvování kurzu potápění, je mezinárodně a doživotně platný.
  
Příplatek za certifikát PADI + učebnici PADI ke všem kurzům je 60 EUR. V případě, že neexistuje česká verze učebnice a nebudete mít zájem o učebnici v jiném dostupném jazyce, doplácí se pouze za certifikát 35 EUR, toto se týká některých specializací.
  
Kurzy potápění probíhají celoročně v 5-ti hvězdičkovém PADI Career Development Centru Panorama Divers (S-3339) v Hurghadě (Egypt) a jsou vedené individuálně a v českém jazyce.